PGr 8.ročník


Panorama

Naším úkolem bylo nafotit fotografie na panorama. Panoramata jsme měli vytvářet ve třech programech, ale jeden z nich bohužel selhal, tak jsme používali jen dva. Jeden program se jmenoval Panorama Perfect Lite a další panoramata jsme vytvářeli na onlinovém programu.

Vytvářet panoramata v programu Panorama Perfect Lite se mi zdálo docela složité a zdlouhavé. Na online tvorbě panoramat to bylo snadné, protože všechnu práci za nás udělal program. 

Panorama z programu Panorama Perfect Lite:

Panorama na online tvorbě panoram:

 


GIMP ( Panografie)

Tento úkol nebyl složitý, protože se dělalo pořád to samé. Zdál se mi zajímavý, ale byl příliš dlouhý.

Mé práce:

 

Obrázek z webu (Google):


GIMP (Siluety - Safari)

Úkolem bylo vytvořit siluetu nosorožce, žirafy a slůněte, které pobíhají na Safari.  Úkol byl zajímavý a zábavný, nebyl ani těžký.

 Moje práce :

Obrázek z internetu (Google):

 


GIMP (Výskok z fotografie)

Úkolem bylo, upravit fotografii tak, že hlavní předmět na obrázku bude vyskakovat ven.Jako obrázek jsme si měli vybrat z šesti obrázků (delfín,basketbalista,orel,rally a letadlo).Úkol se mi zdál docela složitý, ale na třetí pokus už myslím, že se mi úkol povedl. Zde je má práce :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


GIMP (Produktová fotografie)

Úkolem bylo vytvořit v programu GIMP produktovou fotografii. Fotografie jsme měli vytvořit dvě, jednu s LCD monitorem a druhou s netbookem. Úkol mě docela bavil a nezdál se mi ani moc těžký.


GIMP Puzzle

Úkolem bylo vytvořit z dané fotografie puzzle. Práce mě bavila a nezdála se mi moc složitá, protože jsme neustále stejným způsobem tvořili jednotlivé puzzle.


GIMP 3 Fotomontáž

V tomto úkolu jsme měli vytvořit fotomontáž v programu GIMP. Podstatou bylo udělat díru do obrázku s tabulí a vložit pod ní fotografii přespolního běhu. Poté jsme měli obarvené sluníčko na červeno vložit na fotografii tabule a prěspolního běhu. Úkol byl pro mě velice složitý, ale po řádném vysvětlení jsem ho pochopila. A tady je má práce :P 


GIMP 2 (snížení hloubky ostrosti)

Při tomto úkolu jsme pomocí programu GIMP měli snížit hloubku ostrosti u daných fotografií. Používali jsme k tomu vrstvy a masky. Úkol se mi zdál docela složitý, ale líbil se mi. 


GIMP 1 (základní úpravy fotografií)

Tento úkol jsme dělali v programu GIMP.  V hodině jsme dělali ještě další úpravy fotografií. První fotografii jsme museli prosvělit, buď pomocí křivky, vrstev nebo úrovní. To se mi zdálo docela lehké. Na další fotografii jsme dělali kolorizaci. Při tom jsme museli použít Rychlou masku. A poslední úkol byl maskování. Při této práci jsme pomocí vrstev na černobílé fotografii museli  odstřihnou automobil a pod ustřiženou fotografii vložit barevnou. Úkoly nebyly až tak obtížné. A tady je můj poslední úkol MASKOVÁNÍ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Fotokoláž

V tomto úkolu jsme měli udělat z obyčejné fotografie fotokoláž. Úkol jsme měli vytvářet v programu Paint.NET pomocí vrstev. Tato práce mě velmi bavila a nebyla ani složitá.

Má fotokoláž 

 


Vytvoření neexistující reality

Při tomto úkolu jsme měli vytvořit svou fotomontáž neexistující reality Aše. Tento úkol byl zajímavý, ale i složitý. Úkol jsme dělali v programu Paint.NET a  vytvářeli pomocí vrstev. Fotomontáž je velmi zajímavá a dá se i nějak využít.

Mnou vytvořená fotomontáž:

Fotomontáž, která mě zaujala:


Vylepšení fotografií

V tomto úkolu jsme měli  z fotografií vytvořit fotomontáž. Úkol mě bavil a byl docela zajímavý.  Nebyl ani tak těžký. S programem se dobře pracovalo a nebylo to ani tak složité. Měli jsme odstřihnout nepovedenou  oblohu a vložit tam jinou  pomocí vrstev. Potom jsme měli změnit barvy střech a překopírovat další okénka. 

ORIGINÁLNÍ FOTOGRAFIE

 

Upravený obrázek


Pokročilé úpravy fotografií

Při tomto úkolu jsme měli dělat pokročilejší úpravy fotografií, než v minulé hodině. Pokročilejší úpravy byly redukce červených očí, barevné tónování, zlatý řez, retuše a úprava svislic. Také jsme poznali  nový program Zoner Photo studio. Zoner Photo studio je velmi dobrý program, protože je tam všechno, co potřebujeme k upravování. Velmi mě překvapila úprava svislic. Toto upravování mě velmi bavilo.

Originální obrázek

Upravený obrázek

 

 

 

 


Základní úpravy fotografií

Při tomto úkolu jsme měli  naše nafocené fotografie upravit  pomocí fotoeditorů. Programy na upravování, které jsme používali jsou Photofiltre, Paint.NET a Ashampoo. Jako první úkol jsme si měli vyzkoušet v těchto programech upravit fotografie a vybrat si, který program mi nejvíce vyhovuje. Já jsem si vybrala program Photofiltre, protože se mi líbí a dobře se mi v něm upravuje. Upravování fotografií je docela zábavné, protože i z obyčejné fotografie můžeme udělat zajímavou fotografii.

ORIGINÁLNÍ OBRÁZEK

UPRAVENÝ OBRÁZEK